Twitteri kasutamise head tavad

On June 2, 2009, in Uncategorized, by Siim Lepisk

Twitter on muutunud minu jaoks üha olulisemaks infokanaliks. Eriline väärtus peitub “sõprade filtreeritud uudistes”. Sõnastan mõned enda jaoks kehtivad Twitterisse postitamise head tavad:

  1. Postita ainult infot, mis võib teiste jaoks mingit väärtust omada.
  2. Postitused vaikimisi inglise keeles, va konkreetselt Eesti konteksti teemad eesti keeles.
  3. Aktuaalsete, samal päeval “kuumade” uudiste levitamiseks kasuta postituses linki või RT’d (retweet – kellegi teise twit’i kordamine).
  4. Leidsid aga mõne hea, kuid mitte-kiireloomulise artikli/lehekülje, mida teistele soovitada? “Aegumatuid” linke on parem hoida Delicious’is. Küll siis igaüks subscribe’ib ennast selle RSSi külge, kes soovib. Ära tee Twitterist oma lingikogu, see ei lisa väärtust.
  5. Pilte on hea postitada Flickr‘isse ja lasta Flickr’i pilte sünkroniseerida Twitterisse näiteks twittergram‘i abil. Twittergram oskab postitada ka näiteks Flickr’i konto viimase tunni aja värskeima pildi, millel märksõnaks “twitter”.
  6. Aktuaalse diskussiooni teemade jaoks kasuta #hastag’e. Nii on eriti efektne jälgida näiteks samal konverentsil osalejate häid tähelepanekuid või hoopis “kodudiivanil virtuaalselt suhelda kümnete teistega, kes jälgivad veebis/telekas sama live-programmi”. Või teha hoopis mõttetalguid nagu #minutwitter.
  7. Teiste häid postitusi on hea hoida ka oma Twitteri Favorite‘ides kuniks postitustest saavad Delicious’i lingid või kuni need aeguvad.
  8. Ära unusta, et kogu info on avalik. Nii pildid kui sõpradele suunatud @postitused. Austa ka teiste privaatsust.
Statistika: hetkel 82 järgijat ja 122 postitust. Täiendavat statistikat näeb näiteks TwitterCounter‘ist.
Oma Twitteri konto täpsemaks profileerimiseks kirjutasin lahti ka mõned enda viimase aja postituste teemad: sotsiaalmeedia, ettevõtlus, turundus, väärt e-teenused, kiirelt-telefoniga-tehtud-pildid-tänaval-toimuvast, golf, veinid, Apple, e-riik, mõtteterad
PS: pole leidnud veel head eestlast, kes konstantselt kirjutaks huvitavalt Eesti golfi teemadel. Usun, et see oleks kirjutajale hea nish :)
Close

See lugu meeldis Sulle? 

Telli järgmised inspireerivad postitused  
endale otse postkasti. Sisesta email: