Töötajate hoidmine

On March 30, 2008, in välkmõte, by Siim Lepisk

Mõned mõtted Sampo liidrite foorumilt töötajate hoidmise kohta:

 1. Fookus inimeste heaolule, et töötajate voolavus oleks minimaalne.
 2. Bürokraatia tapab loovust.
 3. Loovatele töötajatele anda boonus nende ideede käimalükkamiseks.
 4. Headele töötajatele anda vabadus.
 5. Tihti tegeleb peakontor üksi uute reeglite väljamõtlemisega ja ei hinda piisavalt alluvaid. See toob kaasa, et head inimesed lähevad suurfirmadest, võtavad oma meeskonna kaasa ja teevad ise. Väikesed firmad saavad hoogu juurde ning sisenevad kiiremini välisturgudele.


Tagged with:
 
 • Anonymous

  Siim, oskad sa tuua siinkohal mõne asjakohase näite, mis esitatud postulaate sinu töökoha näitel väga hästi esitlevad?

  Esitatud punktide taustale jääb kumama viide, et suurtest teebki suure see, kui olemas mõisted “bürokraatia” ja “peakontor”, mis suure ettevõtte sisemiselt elutuks muudavad ja väikeste ettevõtmiste puhul puududes just hoogu annavad.

  Kas oluliseks pole mitte leida mõistlik tasakaal?

 • Siim Lepisk

  Kindlasti on oluline leida mõistlik tasakaal – jätta alles suure ettevõtte plussid (paremad müügiargumendid, laiem kompetentsibaas, tulevikukindlus töötajates jms) ning samas jätta töötajatele tunne, et nad töötavad hubastes kõrgelt motiveeritud tiimides.

  Tihti unustatakse suuremates ettevõtetes isiksused ja meeskonnad ning üritatakse keskenduda vaid suurema kasumi teenimisele. Suuremas kasumis pole midagi halba kuni omanike kasum on meeskonna jaoks vähemprioriteetne kui nende isiklik heaolu ja personaalsed motivaatorid.

  Samuti on ettevõtete juhtkonna ülesandeks tagada tasakaal juurdunud protsesside (efektiivsus) ja uute ideede (loovus = areng) vahel.

  Väga meeldib Google’i idee jätta töötajatele üks päev nädalas nende pet project’idega tegelemiseks. See muidugi tähendaks, et ideaaljuhul on ettevõttes olemas inimesed, kes on motiveeritud oma töötajate pet project’e “juhtima” ehk organisatsiooni jaoks ära kasutama.

  Vabadus on muidugi üks heade töötajate baasväärtusi – kuniks vabaduse tunnet jätkub, “peetakse ikka vastu”, kuid kui vabaduse piiramise kallale minnakse, on alternatiivsed ideed küll varmad tulema..

  See, et head gurud, keda piisavalt ei motiveerita, oma butiigi püsti panevad, on samuti normaalne ja vahel paratamatu nähtus. Hetkel meenuv parim näide on “konkurendi” Webmedia juurest lahkunud punt, kes tegi Exact’i, mis on väga efektiivselt toimiv ja paindlik tarkvaraarenduse kompanii, kes samas oskab oma töö eest ka väärikat tasu küsida. Ilmselt see ongi nish, mille osas loogiliselt lähiajal veel näiteid loodaks ilmneda.Close

See lugu meeldis Sulle? 

Telli järgmised inspireerivad postitused  
endale otse postkasti. Sisesta email: