Respekt kohtutäiturile

On January 13, 2009, in Uncategorized, by admin
Puutusin elus esimest korda kokku kohtutäituriga ja üllatus-üllatus – kokkupuude kujunes positiivseks!

Emotsioonide kontrollimine
Esmane raev oli muidugi suur, kui nägin, et just enne jõululaupäeva oli mu maakodu postkasti laekunud kutse tähitud kirjale järgi tulla. Saatja nime googeldades leidsin, et saatjaks on kohtutäitur. Aga tema nõude sisu kohta puudus teatises mistahes info. “MILLE EEST??”, mõtlesin valjult ja väga vihaselt. On ju julm mõte põhjustada inimesele terveks nädalaks teadmatusest tulenevat stressi! Ent kuivõrd pühade ajal oli postkontor niikuinii suletud, ei lasnud end sellest rohkem heidutada. Tema oma viga, et sellisel ajal kutse saatis, mõtlesin rahustuseks :). Mina enda teada kellelegi võlgu ei olnud!

Kuivõrd ma selle postkontori lähedal igapäevaselt ei pesitse, helistasin uuel aastal postkontorisse ja uurisin edasiste võimaluste kohta. Keegi teine vastu võtta ei saanud. Teisele aadressile ka edastada ei soovitud edastada. Vähemalt andis postitädilt telefonis saatja kontakttelefoni. Helistades saadud numbril mitu korda tööajal erinevatel päevadel ei võtnud aga keegi toru ning jõudsin teema juba unustada.

Eesti.ee portaal
Siis ühel heal päeval hakkasin proovima eesti.ee portaali e-teenuseid, kus leidsin intrigeeriva lingi “Minu vastu algatatud täitevmenetlused”. Alati oli mulle müstikaks jäänud, mis selle lingi alt peale tühjuse võiks avaneda. Aga ennäe imet – leidsingi, et 3 kuud tagasi (!!) oli millegi eest jäänud tasumata Tallinna Linnakantseleile. Õnneks ei olnud summa midagi eksootilist.

Inimlik kokkulepe
Rahulikuma südamega, teades vähemalt võlguoldavat summat ning et potentsiaalselt on tegu parkimistrahviga, helistasin uuesti täiturile ja sain ta lõpuks kätte. Jõudsin mõistlikult suhtleva täituri Anne Böckler’iga kerge vaevaga kokkuleppele, et kuigi ta telefoni teel toimiku materjali avaldada ei saa, saadab ta toimiku sisu mulle e-mailiga. Imede ime, 20min pärast leidsingi oma e-postkastist enda allkirjaga muu materjali hulgas ka kiirmenetluse otsuse (parkimistrahvi) koopia, mille teisaldatud auto kättesaamisel sain. Nojah, valvega parklast autot ära tuues, pärast hoiustamise eest Ühisteenustele maksmist, anti mulle ju kaasa ka teine paber, mille alusel pidanuks kodus täiendava ülekande tegema. Enda meelest olin seda ka teinud, ent pangaväljavõte seda ei näidanud.
Loomulikult maksin võla veel samal päeval ära, koos paarisajakroonise lisa-koolirahaga. Aga see kulu on tühine võrreldes rõõmuga, millist vastutulelikku klienditeenindust Eesti Posti ja Justiitsministeeriumi ametnikud suudavad pakkuda pimedal ajal ja pimedas majanduskliimas. Respekt! Eesti riigis on veel hoolivust ja mõistvust küllaga :)
PS: Veel Justiitsministeeriumile: mõistlik oleks ju e-Toimiku teenust arendada nii kaugele, et:
 1. kodanik saab automaatsed meeldetuletused e-postile,
 2. Kodanikuportaali mobiil-ID’ga sisse logida ja tutvuda toimiku sisuga veebi kaudu,
 3. seejärel vaidlustuse üles seada või trahvi kohe internetipangas ära maksta!


Tagged with:
 
 • Daniil Harik

  Aga samas väike,
  unustatud trahv ja asi on juba kohtutäituri juures.

  Paar aastat tagasi, mingil tüübil oli 3-4 ühistrasnporti trahvi ja kuna raha tal ei olnud, pandi korter müüki. Ma päris peast ei mäleta mis lahenduseks jäi, aga vahest tekkib tunne, et riigil sinu üle on täilik kontrolli.

 • Kaspar

  Kasutasin sama teenust ja avastasin mingisuguse kohtutäituri sisestuseksimuse, kus oli sisse tipitud minu isikukood ja võõras venepärane nimi. Võtsin täituriga ühendust, vana vabandas ja parandas vea :) Nii juhtub, kui infosüsteemi ei saa andmeid importida (nt Rahvastiku-) registrist ja andmeid trükitakse käsitsi.Close

See lugu meeldis Sulle? 

Telli järgmised inspireerivad postitused  
endale otse postkasti. Sisesta email: