Google’i edu valem

On March 10, 2009, in välkmõte, by Siim Lepisk

Ühest hiljutisest intervjuust Google’i asepresidendi Marissa Mayer‘iga jäi kõlama huvitav väide: Esialgu on (tehnoloogia)ettevõtted eelkõige tehnoloogiapõhised. Aja möödudes suunab aga enamik neist oma põhienergia müügile (näiteks SAP) või turundusele (Yahoo!). Selline fookus ei tee aga neid edukaks. Google’i (kel on täna 2500 töötajat üle maailma) üks edu valemeid on see, et nad on jätkuvalt tehnoloogiapõhised.

Näiteks on Google’is igal töötajal reedene päev vaba oma isiklike “pet project”-ide arendamiseks. Sellistest projektidest muuhulgas on välja kasvanud näiteks Gmail ja Orkut… Sarnast põhimõtet viljeleb ka näiteks 3M. Ka Helmeses rakendame analoogseid põhimõtteid – igaüks on kursis oma arenguplaanidega ning tiimijuhid mõõdavad töötajate enesearendusele kuluvat aega igakuiselt.

Igatahes – kindlasti on oluline ka müük ja turundus, ent ei tohi unustada ka seda, mis innustab ettevõtte “põhiajusid” ehk tehnolooge. Eriti edukad on muidugi need, kes suudavad hoida tehnoloogide huvisid pidevalt kooskõlas ettevõtte arenguplaanidega.

Muide, ülejäänud TOP9 Google’i edu põhjust on:
 1. Ideas come from anywhere (engineers, customers, managers, executives, external companies – that Google acquires)
 2. Share everything you can (very open culture)
 3. You’re Brilliant We’re Hiring
 4. A license to pursue dreams (Google 20% time)
 5. Innovation not instant perfection (iteration – experiment quickly and often)
 6. Data is apolitical (Data Based Decision Making)
 7. Creativity loves Constraints
 8. Users not money (Google focuses on providing users what they want and believe it will work out)
 9. Don’t kill projects morph them


 • Siim

  See on väga õige ja tegelikult ei tohiks olla siin midagi väga revolutsioonilist. Jääda oma liistude juurde ja lasta tööle võetud andekatel inimestel jääda oma liistude juurde. Vastupidine populaarne käitumine firmade poolt on võtta palgatud innovaatiline mõtleja ja teha temast korporatiivmutter, mis sobiks vabale kohale, mis on jäetud suures süsteemis.

  Küsimus tekib aga selle koha pealt, kuidas Google kasvades oma strateegiat säilitada on suutnud. See on revolutsiooniline.Close

See lugu meeldis Sulle? 

Telli järgmised inspireerivad postitused  
endale otse postkasti. Sisesta email: