Katsetasin hiljuti uut produktiivsus-tehnikat “vaba kirjutamist” ehk free writing‘ut. See on tehnika, kus Sa järjest kirjutad pähe tulevaid mõtteid, tagasi vaatamata ja parandusi tegemata. Tehnika on kasulik mitmel juhul: inspiratsiooni või motivatsiooni leidmiseks, või lihtsalt heade ideede genereerimiseks.

Tehnika paneb mõttelennu käima ning laseb Sul hetkel aktuaalseimad mõtted kirja panna. Kui mõtted kirjas, on hea võimalus need ära teha. Ning kui tehtud, vajadusel uuesti mõttelend käivitada.

Freeblogging keskkond Free writing'u praktiseerimiseks

Freeblogging keskkond Free writing'u praktiseerimiseks

Freeblogging.me on tore lihtne keskkond, kus seda harjutada. Taimeri funktsioon loeb sekundeid, et aega liigselt mõtlemisele ei raiskaks. Täiendavaks piiranguks on, et kui “pastakas paberilt liiga kauaks tõuseb” ehk näpud klaviatuuril mitmeks sekundiks peatuvad, läheb postitus “lukku”.

Free writing on ka hea võimalus inspiratsiooni leidmiseks – näiteks püstitada mingi küsimus ning järjest kirjutada võimalikke lahendusi, mis pähe tulevad. Või kui hetkel lahendamist vajavaid probleeme ei ole, võib sellise kirjutamise kaudu lihtsalt tekkida häid ideid.

Samuti võimaldab free writing leida motivatsiooni (või tehnikaid) mingi olemasoleva ülesande efektiivseks lahendamiseks.Close

See lugu meeldis Sulle? 

Telli järgmised inspireerivad postitused  
endale otse postkasti. Sisesta email: