Produktiivse päeva 3 tähtsaimat harjumust

On March 20, 2011, in välkmõte, by Siim Lepisk

Maailmas on tuhandeid productivity-koolitajaid, kes kõik annavad sadu väikseid nõuandeid oma elu tõhusamaks muutmiseks. Tegelikult räägivad nad valdavalt ühte ja sama juttu: tee plaan ja järgi seda. Olen üle 10 aasta tegelenud oma elu tõhusamaks muutmisega, lugedes kümneid raamatuid ja blogisid ning praktiseerides erinevaid tehnikaid.

Tavaline kalender efektiivseks ajaplaneerimiseks

Tavaline kalender efektiivseks ajaplaneerimiseks


Eristasin järgnevad 3 olulist harjumust, mida omandades võib Sinu igapäevane tulemuslikkus kordades tõusta.

1. Planeeri päeva prioriteedid
Selleks on loodud sadu vahendeid, kuid kõige lihtsam on prioriteetide kirjeldamiseks kasutada paberkalendrit. Iga päeva ülaosasse lisad kõige prioriteetsemad tegevused, mis kindlasti peavad saama tehtud ning allapoole vähem prioriteetsemad (vt pilt ülalpool). Pärast iga tegevuse sooritust märgi tegevus tehtuks – juba see emotsioon annab naudingu.

Iga päeva lõpus vaata tehtud töö üle: kui midagi jäi tegemata, mida ei olegi oluline teha, kriipsuta see maha. Tegemata aga olulised asjad kirjuta uuesti päevale, millal seda teha oleks vaja. Ning iga päeva jaoks keera uus lehekülg – see aitab mõistusel puhta ja fookuse paigas hoida.

2. Alla 3min tegevused tee kohe
Tegevuste hakkimine on peamine põhjus, mis takistab aju efektiivset töötamist. Kõik tegevused, mis võtavad alla 3 minuti aega, tee kohe ära. Nt: e-mailile vastamine, kiire telefonikõne vms.

Kui töö iseloomust tulenevalt koguneb kiireid tegevusi terve päeva jagu, eralda sellisteks tegevusteks eraldi aeg, et ka suured asjad saaksid tehtud (first things first, vt punkt 1).

3. Puhka silmi iga 60min tagant
Inimene suudab efektiivselt töötada 60-90 minutit. Mõned soovitavad 5-min pause lausa iga 25min tagant + 2x päevas 15min pause. Sõltub kõik igaühe eripäradest. Veel enne kui tunned, et hakkad väsima, võta 5-10min paus ja mine arvuti juurest eemale.

Facebooki või uudiste lugemine ei ole silmade puhkamine, see hoopis väsitab ja uudised (v.a. posiitivsed uudised) tekitavad üldjuhul täiendavat stressi.

 

Loomulikult on lisaks ülaltoodutele oluline ka keskenduda ühele tegevusele korraga, grupeerida sarnased tegevused, vältida segajaid, osata öelda EI, omada efektiivselt toimivat e-posti süsteemi (mida loed vaid teatud regulaarsusega) jms. Samuti on igal inimesel oma produktiivsed kellaajad mingi tegevuse jaoks – kes on hommiku/päeva/õhtu/öö inimene. Kuid järgides neid kolme põhimõtet garanteerin Sulle tavalisest paremad tulemused ning meelerahu.Close

See lugu meeldis Sulle? 

Telli järgmised inspireerivad postitused  
endale otse postkasti. Sisesta email: