BMW E60 520dA sõiduomadustest

On June 19, 2008, in välkmõte, by admin

Olles mõned päevad testinud BMW Efficient Dynamics’iga (ökonoomse jõudluse) 2008 aasta 520d automaatkastiga versiooni, on kogunenud mõningat tagasisidet masina sõiduomaduste kohta, mida “teistele autopededele” jagada.

Kiirendus. Paberite järgi 8,1 sek 0-100 km/h. Linnas gaasipedaali põhja vajutades juhtub kergesti nii, et salongis lebavad kergemad asjad nagu telefonid ja CD plaadid vahetavad kiiresti oma asukohta salongis. Lõbus! Samas maanteel jätab kiirendus soovida – ei ole võrreldav näiteks teiste 2,5+ liitriste turbomootoritega Volvode või Saabidega. Seega isiklikult, maanteekiirenduse nauding pole piisav, et autot omandada. Küll aga on mõnusalt ergas linnas.

Dünaamika. Hämmastavalt hea kombinatsioon sportlikkusest ja samas “maastikuomadustelt” – nii Tallinna tänavatel, kruusateedel kui koledaid raudteerööpaid ületades käitub masin ühtlaselt dzhiibilikult. Samas kurvides on sportlik nagu tavaline 5-seeria BMW oma parimas headuses.

Kütusekulu. Maanteel ~5-6 l /100km, linnas ~7-8 l /100km. Seega tõepoolest säästlik. PS: Pärast ~10km maanteesõitu mõnuga pidurit vajutades langeb keskmine kütusekulu kiiresti 0,1 – 0,2 liitri võrra. Seda tänu oma Efficient Dynamics’i piduritele, mis regenereerivad energiat.


Tagged with:
 


Close

See lugu meeldis Sulle? 

Telli järgmised inspireerivad postitused  
endale otse postkasti. Sisesta email: