3-kihiline inimmudel

On January 14, 2008, in välkmõte, by Siim Lepisk

Umbes aasta tagasi leidsin, et nii nagu ka infosüsteeme käsitletakse kolmekihilisena, on ka inimesi võimalik ja sobilik käsitleda kolmekihilisena alljärgnevalt:

  • esitluskiht (esitlus) – väljanägemine. Kõik, mis puudutab teiste visuaalset, kineetilist ja audiatiivset kontakti Sinuga – riietus, hoiak, käitumine, puudutamine, rääkimine, lõhn…
  • protsessikiht (protsess) – oskused nii enda kui teiste juhtimiseks. Läbirääkimisoskused, juhtimisoskused, motiveerimisoskused, planeerimisoskused, elluviimisoskused, mõjutamisoskused, NLP…
  • andmekiht (andmed) – teadmised ja teadmiste vahel loodud seosed/struktuurid. Teadmiste rakendamise võime, oskus luua seoseid uute ja olemasolevate teadmiste vahel.

Ilmselt oled Sinagi märganud, et kõige edukamatel inimestel on kõik 3 kihti ühtlaselt tugevalt arenenud. Tihti märkame, et mõni inimene ei ole oma 3 kihi poolest sugugi tasakaalus – näiteks keskendub ainult välimusele (esitluskiht) või ainult teadmistele (andmekiht). Või omab teadmisi ja välimust, kuid ei oska selle kõigega oma potentsiaali piisavalt rakendada. Ja nii edasi. Seega sellise 3-kihilise inimkäsitluse peamised plussid ongi:

  • enda balansseeritud ja maksimaalselt efektiivne arendamine – keskendumine kõigi kolme kihi tasakaalule
  • siinsete blogikirjete tag’imine vastavalt kihtidele :)
  • tõenäoliselt veel mitmed ideed, mille peale inimesed on veel tulemas

English: 3-tier human architecture, 3-tier human model

Tagged with:
 


Close

See lugu meeldis Sulle? 

Telli järgmised inspireerivad postitused  
endale otse postkasti. Sisesta email: